Środki zaradcze na chrapanie – jaka jest ich skuteczność?

Środki zaradcze na chrapanie - jaka jest ich skuteczność?

W tym artykule omówimy kilka popularnych naturalnych środków na chrapanie, w tym olejek eukaliptusowy, paski na nos i miętę. Czytaj dalej, aby odkryć prawdziwą skuteczność tych produktów. Chociaż te zabiegi mogą wydawać się nieco ekstremalne, wiele osób uważa je za zaskakująco skuteczne. Mają one kilka korzyści zdrowotnych i są stosunkowo niedrogie. Oto kilka powszechnych zastosowań dla każdego produktu.

Spearmint

Na chrapanie skuteczne są niektóre środki ziołowe. Mięta i kozieradka są doskonałymi środkami na chrapanie. Mogą one pomóc oczyścić drogi oddechowe i zwalczyć bezdech senny. Ponadto, zarówno mięta pieprzowa, jak i spearmint mogą pomóc Ci lepiej spać poprzez wzmocnienie mięśni gardła i jamy ustnej. Jednak mięta pieprzowa może być zbyt silna dla niektórych osób i dlatego powinny one unikać przyjmowania jej przed snem.

Kozieradka

Kozieradka stosowana miejscowo może pomóc w leczeniu chrapania, które jest spowodowane problemami trawiennymi – część ta pochodzi od redaktora portalu cmosieczna.pl. Po prostu moczenie nasion w wodzie przez 30 minut przed snem może pomóc zmniejszyć występowanie chrapania. Inne środki na chrapanie obejmują olejek eukaliptusowy, który pomaga zwalczać przekrwienie klatki piersiowej. Oba składniki działają w celu oczyszczenia przejścia nosowego i otwarcia drogi oddechowej. Spray solny jest również skuteczny, ponieważ pomaga zmniejszyć stan zapalny w nosie i zatokach, który może prowadzić do chrapania.

Olejek eukaliptusowy

Korzyści płynące z olejku eukaliptusowego dla chrapiących wykraczają daleko poza jego zastosowanie jako aromatycznego zapachu. Olejek jest również stosowany jako naturalny środek na przekrwienie, co zmniejsza chrapanie i podrzucanie. Jego uspokajające właściwości są również korzystne dla osób cierpiących na niepokój i stres. Można go rozpraszać w powietrzu, co może również zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na przeziębienia i inne dolegliwości układu oddechowego.

Paski na nos

Ogólnie rzecz biorąc, paski na nos są pomocne w zmniejszaniu chrapania i zapobieganiu zatkaniu nosa. Paski te działają na zastawkę nosową, która znajduje się jeden centymetr za otworem nosowym. Istnieje kilka czynników, które mogą powodować zatkanie nosa, w tym alergie, nagromadzenie śluzu i wiele innych schorzeń. Kiedy powietrze nie może przepływać przez nos, wydaje on dźwięki z powodu drgającej tkanki. Paski nosowe łagodzą tę niedrożność i umożliwiają swobodny przepływ powietrza przez nos.

Utrata wagi

Dieta i utrata wagi to dwa sprawdzone sposoby na zmniejszenie ilości tkanki w gardle, która powoduje chrapanie. Utrata wagi pomaga również swobodniej oddychać, co zmniejsza ciśnienie w tchawicy. Utrata wagi jest korzystna z wielu powodów, od zmniejszenia ogólnego spożycia kalorii do jedzenia mniejszych porcji i zwiększenia ilości świeżych owoców i warzyw w diecie. Należy również pamiętać o dużej ilości ćwiczeń, aby utrzymać ciało w najlepszej formie. I oczywiście, zawsze warto zasięgnąć porady lekarza, jeśli podejrzewasz, że chrapiesz z powodu alergii.

Aparat oralny

Jeśli cierpisz na chrapanie i bezdech senny, aparat oralny może być świetnym rozwiązaniem. Urządzenia te działają jak stenty dla niedrożnych jelit. Utrzymując górne drogi oddechowe otwarte, mogą one zapobiegać chrapaniu i promować głęboki sen. Wiele osób odnosi sukcesy z aparatem ustnym i doświadcza zmniejszenia chrapania i mniejszej ilości komplikacji związanych z OSA.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *