Jak wygląda procedura wykonania nici liftingujących podbródek?

Jak wygląda procedura wykonania nici liftingujących podbródek?

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem liftingu za pomocą nici, możesz zastanawiać się, jak wygląda ta procedura. Zabieg ten polega na zastosowaniu nici do podniesienia podbródka i linii żuchwy. Może być również stosowany do poprawy obszaru pod oczami. Zabieg ten jest alternatywą o niskim ryzyku dla bardziej inwazyjnych procedur.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z beautyexpert-paulina.pl

Silhouette InstaLift

Zabieg z użyciem nici Silhouette InstaLift jest prosty i wykorzystuje cienką igłę. Zapewnia to minimalny dyskomfort i jest mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja liftingu twarzy. Po zastosowaniu odpowiedniej ilości znieczulenia miejscowego, szwy są bezboleśnie wprowadzane w skórę. Następnie nici są dopasowywane w celu uzyskania pożądanej estetyki i liftingu. Pacjenci mogą cieszyć się swoim nowym wyglądem bezpośrednio po zabiegu.

Procedura ta wykorzystuje cienkie nici, które są wszczepiane w skórę dolnej części twarzy i linii żuchwy. Nici podnoszą skórę tych obszarów, które z wiekiem wiotczeją. Nici wprowadzane są pod skórę za pomocą zastrzeżonej dla zabiegu igły. Gdy nici są już na miejscu, chirurg plastyczny delikatnie je napina, powodując uniesienie skóry. W wyniku tego procesu uzyskuje się jędrniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd, który utrzymuje się do 18 miesięcy.

Zabieg Silhouette InstaLift trwa około 45 minut i wymaga znieczulenia miejscowego. Pacjenci mogą odczuwać pewną bolesność po zabiegu, ale jest ona minimalna i zazwyczaj można ją opanować za pomocą dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu 24 godzin.

Procedura ta jest najlepsza dla pacjentów, którzy mają umiarkowane do poważnych oznak starzenia się na twarzy. Pacjenci powinni być świadomi możliwego ryzyka związanego z procedurą, w tym obrzęku, siniaków lub infekcji. Może również spowodować tymczasowe falowanie lub krwiak.

Poza zaletami tej procedury w stosunku do tradycyjnego liftingu twarzy, pacjenci powinni pamiętać, że procedura może spowodować obrzęk i zasinienie. Pacjentom zaleca się również, aby nie podejmowali forsownych aktywności przez co najmniej tydzień po zabiegu. Nici podnoszą skórę i tworzą bardziej ulepszony lifting niż tradycyjne nici. Procedura ta może być również połączona z innymi technikami, takimi jak iniekcje na twarz. W Hinsdale Vein & Laser oferujemy tę procedurę.

NovaThread

Procedura NovaThread do podnoszenia podbródka jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje drobne nici do podnoszenia podbródka. Zabieg ma krótki czas rekonwalescencji, z minimalnym widocznym obrzękiem i zasinieniem. W zależności od zakresu zabiegu, pacjent może być w stanie od razu wrócić do pracy. Jednakże rezultaty mogą być widoczne dopiero po pewnym czasie.

Zabieg NovaThread jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, które powoduje odrętwienie leczonego obszaru. Ponieważ zabieg jest mało inwazyjny, można go wykonać w przerwie na lunch. Chirurg używa wydrążonej igły, aby wprowadzić nici pod skórę. Pomaga to podnieść opadającą tkankę i pobudzić produkcję kolagenu. Po zabiegu będziesz mogła powrócić do większości swoich normalnych czynności, choć powinnaś unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów do czasu pełnego zagojenia się nici.

NovaThreads wykonane są z polidioksanonu (PDO), który jest biodegradowalnym, wchłanialnym szwem. Stymuluje on produkcję kolagenu i napina luźną skórę, co poprawia elastyczność skóry i redukuje zmarszczki mimiczne. Zabieg NovaThread jest skuteczny w leczeniu luźnej skóry na podbródku, szyi i w środkowej części twarzy.

Zabieg NovaThread jest wysoce konfigurowalny. Może być wykonywany w dowolnym miejscu na twarzy i szyi, a nawet kandydaci do zabiegów niechirurgicznych mogą poddać się temu zabiegowi. Należy jednak zachować dobry stan zdrowia i mieć realistyczne oczekiwania co do rezultatów. Nie osiągniemy takiej samej głębokości poprawy jak w przypadku liftingu twarzy lub szyi, a ponadto nie powinniśmy cierpieć na żadne inne schorzenia, które uniemożliwiałyby nam poddanie się zabiegowi.

Zabieg liftingu podbródka metodą NovaThread jest skuteczną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się do trzech lat, a czas przestoju po zabiegu jest minimalny. Może zaistnieć konieczność stosowania okładów na twarz na noc i niewielkie zasinienie, ale makijaż pomoże ukryć te rezultaty.

Podnoszenie nici PDO

Podnoszenie nici PDO jest zabiegiem mało inwazyjnym. Do małego otworu wprowadzana jest kaniula, w której zakotwiczona jest nić. Po zabiegu nić jest usuwana, a po kilku dniach można wrócić do pracy lub codziennych czynności. Możliwe jest wystąpienie obrzęku i siniaków, ale zazwyczaj są one łagodne. Lekarz może przepisać okłady z lodu, które pomogą zmniejszyć obrzęk i zminimalizować siniaki.

Podczas zabiegu do wprowadzenia nici używa się sterylnej igły. Są to małe, cienkie nici wykonane z polidioksanonu, który jest tym samym materiałem, z którego wykonane są szwy. Istnieje kilka różnych rodzajów nici PDO i każdy rodzaj służy do określonego celu. Państwa lekarz może zastosować mieszankę różnych rodzajów nici.

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nićmi PDO wynosi około dwóch tygodni. W pierwszym tygodniu nie należy ćwiczyć ani nadwyrężać mięśni. Przez okres do tygodnia po zabiegu odczuwalny jest ból, który jednak z czasem powinien ustąpić. Skóra będzie wydawać się pulchniejsza, a zmarszczki zmniejszą się. Można oczekiwać, że rezultaty będą się nadal poprawiać przez co najmniej rok po zabiegu.

PDO thread lifts to doskonały sposób na poprawę linii podbródka i szczęki. W miarę jak kości twarzy słabną, a organizm produkuje mniej kolagenu, twarz traci swój wyraz. Zmarszczki i fałdy pojawiają się przed zmarszczkami, ale lifting nićmi PDO może pomóc poprawić ogólny kształt twarzy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przeprowadzić lifting twarzy, ale nie chcą, aby ten zabieg wiązał się z przestojami.

W zabiegu liftingu nićmi PDO do podniesienia środkowej części twarzy wykorzystuje się biodegradowalne nici polidioksanonowe. Nici te są biokompatybilne i pobudzają naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Lifting nićmi PDO jest nowoczesną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Czas przestoju

Jeśli rozważasz zastosowanie nici do liftingu podbródka, być może zastanawiasz się, jak długi będzie okres rekonwalescencji. Czas przestoju po tego typu zabiegu wynosi zwykle od dwóch do trzech tygodni, w zależności od rodzaju wykonanego zabiegu i użytych nici. Należy jednak liczyć się z pewną opuchlizną i zasinieniem po tym zabiegu, a w czasie rekonwalescencji należy ograniczyć ruchy twarzy. Skóra może również pęcznieć lub puchnąć przez kilka dni po zabiegu, ale ustąpi to w ciągu kilku tygodni i może być ukryte przez włosy lub odzież.

Efekty uboczne

Podnoszenie nici może być świetnym sposobem na poprawę podbródka, ale istnieją pewne potencjalne efekty uboczne. Należą do nich siniaki, obrzęk i bolesność. Te efekty uboczne zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu jednego do dwóch tygodni. W okresie rekonwalescencji pacjentom zaleca się stosowanie okładów z lodu i odpoczynek w podwyższonej pozycji. Przez co najmniej tydzień po zabiegu powinni unikać forsownej aktywności.

Idealnym kandydatem do liftingu nici jest stosunkowo szczupły pacjent, który ma umiarkowane opadanie lub zwiotczenie. Zabieg nie jest zalecany dla osób z nadmiarem skóry lub tłuszczu na szyi. Pacjent powinien mieć realistyczne oczekiwania co do wyników. Jeśli będzie rozczarowany rezultatami, może lepiej zdecydować się na tradycyjny lifting twarzy.

Pierwszym efektem ubocznym liftingu nićmi jest tendencja do doświadczania obrzęku. Jest to częste po liftingu nićmi, ale powinno ustąpić z czasem. Obrzęk i bolesność ustąpią, ponieważ nici wchłoną krew i zagoją się. Kilka tygodni po zabiegu należy unikać energicznego pocierania tego miejsca lub uczestnictwa w zajęciach o dużej intensywności. Ponadto należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Mogą one negatywnie wpłynąć na reakcję gojenia.

Nici stosowane w liftingu nitkowym wykonane są z materiału klasy chirurgicznej. Najczęściej stosowanym typem nici jest PDO, który ulega biodegradacji. Są one zaprojektowane tak, aby stopniowo rozpuszczać się w organizmie i pozostawać na miejscu do sześciu miesięcy. Po sześciu miesiącach zostaną wchłonięte i pozostawią po sobie nowy kolagen i elastynę.

Czas rekonwalescencji w przypadku liftingu nićmi jest stosunkowo krótki. Zazwyczaj pacjenci powinni unikać energicznej pielęgnacji skóry, masażu i nakładania balsamu oraz podpierać głowę podczas snu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *