Czy nici liftingujące rozpuszczają się?

Czy nici liftingujące rozpuszczają się?

Czy nici liftingujące rozpuszczają się? Pierwsze pytanie, jakie może Ci się nasunąć, to czy są one bolesne, czy nie. Na szczęście sam zabieg jest stosunkowo prosty, a efekty dość naturalne. Oprócz bólu nie musisz się martwić o usuwanie nici, ponieważ w ciągu sześciu miesięcy rozpuszczą się one samoistnie. Proces ten znany jest jako hydroliza, a substancje chemiczne zawarte w niciach rozpuszczają się w kontakcie z wodą. Z czasem w leczonym obszarze utworzy się nowy kolagen i tkanki włókniste, przywracając młodość.

Rozpuszczalne nici liftingujące

Jeśli rozważałaś zabieg liftingu nićmi, ale nie jesteś pewna, czy powinnaś wybrać PDO czy PLLA, nie jesteś sama. Obie te nici liftingujące są zatwierdzone przez FDA i obie dają doskonałe rezultaty. Jednak te dwa rodzaje nici mają istotne różnice. Nici PDO rozpuszczają się w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy, natomiast nici PLLA potrzebują od dwunastu do 18 miesięcy, aby w pełni się rozpuścić. Nici PDO

stopniowo rozpuszczają się w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy po zabiegu – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu Centrum Informacyjne. Nici te wykonane są z materiału klasy medycznej i są bezpieczne zarówno dla zabiegów chirurgicznych, jak i kosmetycznych. Pacjenci nie muszą się obawiać reakcji alergicznych, a rezultaty są długotrwałe.

Rezultaty liftingu nićmi PDO

Lifting nićmi PDO to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu pod skórę nici. Nici te stymulują produkcję nowego kolagenu w obszarze zabiegowym. Ten nowy kolagen dodatkowo napina i wygładza skórę. Na rynku dostępne są różne nici PDO, które można dopasować do indywidualnych potrzeb estetycznych. Nici te ulegają naturalnemu rozpuszczeniu po sześciu miesiącach.

Procedura ta może być stosowana zarówno na twarzy, jak i na ciele. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku wiotkości skóry, nieatrakcyjnych rysów twarzy i nierównej pigmentacji. Może również pomóc skorygować poszarzałe rysy twarzy. Ponieważ nici nie są widoczne, zabieg ten jest procedurą nieinwazyjną.

Pielęgnacja po liftingu nićmi PDO

Lifting nićmi PDO jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd twarzy lub zwiększyć swoją pewność siebie. Zabieg wykorzystuje rozpuszczalne nici oraz delikatną, bezpieczną dla organizmu substancję do zmiany położenia starzejącej się skóry twarzy. Rezultaty są podobne do tych, które można zaobserwować po operacji liftingu twarzy, ale z mniejszym czasem przestoju i mniejszymi efektami ubocznymi.

Po zabiegu liftingu nićmi ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Na przykład, pacjenci powinni unikać leżenia na boku lub na brzuchu przez pierwsze 12 godzin po zabiegu. Pomoże to zminimalizować obrzęk i zasinienie, a także zapobiegnie ponownemu ułożeniu się nici. Dodatkowo, pacjenci powinni unikać intensywnej aktywności fizycznej przez co najmniej dwa tygodnie.

Opieka po liftingu nićmi PDO polega na zapewnieniu, że pacjenci nie odczuwają bólu pooperacyjnego. Nici rozpuszczą się w ciągu sześciu do ośmiu miesięcy. Obszar chirurgiczny będzie nieco obolały przez kilka dni po zabiegu. Jednak bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy i innych normalnych czynności.

Problemy z podnoszeniem nici

Istnieje szereg potencjalnych powikłań, które mogą pojawić się w wyniku podnoszenia nici. Chociaż procedura ta może prowadzić do tymczasowego zasinienia, obrzęku i bolesności, te efekty uboczne zwykle ustępują w ciągu jednego do dwóch tygodni. Po zabiegu należy unikać stosowania ostrych środków czyszczących i nadmiernego masowania leczonego obszaru.

Podnoszenie nici może również powodować blizny. Pacjenci z bliznami mogą doświadczyć niewielkiego obrzęku. W zależności od zabiegu, obrzęk ten może utrzymywać się przez kilka miesięcy lub nawet rok. Pacjenci powinni rozważyć koszt i zaangażowanie czasowe przed podjęciem decyzji o podniesieniu nici. Zabieg ten najlepiej pozostawić dla pacjentów, którzy planują lifting twarzy w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli nici pozostaną nierozpuszczone, mogą przeszkadzać w zabiegu chirurgicznym.

Niektórzy pacjenci doświadczają ciasnoty po zabiegu. Jest to jednak naturalne zjawisko i nie świadczy o żadnym podstawowym problemie medycznym. Pacjenci, u których zastosowano nici PDO, mogą odczuwać pewne naprężenie i przebarwienia, choć z czasem szybko one zanikają. Chociaż rozpuszczanie nici PDO może być niekomfortowe, procedura jest całkowicie bezpieczna i od lat stosowana w procedurach medycznych.

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu rozpuszczania nici liftingujących wynosi zazwyczaj od 45 do 90 minut. Następnie pacjenci powinni odpoczywać przez siedem do dziesięciu dni. U niektórych osób po zabiegu może wystąpić obrzęk twarzy. Powinni również unikać masowania lub pocierania twarzy przez pierwszy tydzień. Pacjenci mogą również doświadczyć odrobiny pełności w miejscach, w których wprowadzono nici. Odczucia te ustąpią po kilku dniach.

W wyniku zabiegu nastąpi subtelne „podniesienie” skóry. Efekt ten nie będzie jednak oczywisty przez kilka pierwszych tygodni, co może powodować u niektórych pacjentów odczuwanie bólu. Choć nici były stosowane już w latach 90-tych, nie dawały takiego samego efektu liftingu. Nici używane do tego zabiegu są rozpuszczalne i ostatecznie znikną w naturalnym procesie gojenia się organizmu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *