Zabieg podnoszenia nici policzkowych

Zabieg podnoszenia nici policzkowych

Dostępnych jest wiele zabiegów podnoszenia nici. Procedury te obejmują NovaThreads, Silhouette InstaLift, PDO thread lift, i Type 2 smooth threads. Procedura jest szybka i wygodna, a powrót do zdrowia zajmuje zwykle mniej niż tydzień. Pacjenci mogą doświadczyć zasinienia i obrzęku, ale efekty te ustępują z czasem. Szwy użyte podczas zabiegu mogą czasami migrować pod skórę i wymagają usunięcia. Jeśli tak się stanie, umieszczane są nowe nici.

NovaThreads

Niezależnie od tego, czy starasz się uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd, czy po prostu chcesz zmniejszyć obwisłość policzków, zabieg NovaThreads może pomóc Ci osiągnąć pożądany rezultat. Proces polega na umieszczeniu nici pod skórą za pomocą specjalnego instrumentu. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut. Po zabiegu mogą wystąpić pewne siniaki i obrzęki, ale są one przejściowe.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, NovaThreads działają poprzez wywołanie reakcji organizmu, który tworzy nową strukturę kolagenotwórczą. Nici napinają i repozycjonują skórę, dzięki czemu wygląda ona młodziej. Mogą być również stosowane do podnoszenia tkanki na szyi, policzkach i linii żuchwy. Wstrzyknięcie nici w skórę powoduje tymczasowe tunelowanie skóry i zmianę jej położenia na kolcach. Ten proces repozycjonowania odbywa się w kierunku do góry, tworząc uniesienie.

W pierwszym etapie stosuje się znieczulenie miejscowe w celu odrętwienia obszaru zabiegowego. Zabieg trwa mniej niż godzinę i może być wykonany nawet podczas lunchu. Po znieczuleniu obszaru lekarz wprowadza nici przez skórę za pomocą wydrążonej igły. Po wprowadzeniu nici dr Korman usunie igłę.

Czas rekonwalescencji jest minimalny i powinien trwać mniej niż tydzień. Mogą wystąpić pewne siniaki i obrzęki, ale powinny one szybko ustąpić. Bezpośrednio po zabiegu powinieneś być w stanie wrócić do pracy i swoich zwykłych zajęć. Ponadto, podczas snu należy podnosić głowę do góry.

Zabieg NovaThreads jest niechirurgicznym zabiegiem, który poprawia wygląd policzków i innych obszarów twarzy. Zabieg ten jest idealny dla osób, które chcą uzyskać gładszą i młodziej wyglądającą cerę bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Może pomóc w zmniejszeniu wyglądu obwisłej skóry, zmarszczek mimicznych, a nawet „indyczej szyi”. Zabieg ten jest nieinwazyjny i może poprawić wygląd Twojej twarzy bez ryzyka związanego z zabiegiem chirurgicznym.

Silhouette InstaLift

Silhouette InstaLift to szybki, niechirurgiczny zabieg, który podnosi policzki i poprawia zwiotczenie środkowej części twarzy bez operacji. Zabieg jest bezpieczny i może być powtarzany na innych, mocno dotkniętych obszarach twarzy kilka miesięcy po pierwszym zabiegu. Pacjenci mogą spodziewać się krótkiego czasu rekonwalescencji i minimalnego dyskomfortu.

Po zabiegu pacjent doświadczy minimalnego obrzęku i zasinienia. Powinno to ustąpić w ciągu kilku dni. Pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć następnego dnia. W większości przypadków rezultaty są widoczne natychmiast. Dodatkowa poprawa może być widoczna w ciągu kolejnych kilku miesięcy, gdy szwy się rozpuszczą.

W rezultacie zabieg zapewnia efekt odświeżenia i odmłodzenia skóry. Kolagen jest kluczowym składnikiem skóry, który pomaga utrzymać jej gładkość i elastyczność. Z wiekiem nasza skóra ulega uszkodzeniu, a produkcja kolagenu spada. Nici tworzą mikrourazy w skórze, które alarmują organizm do produkcji kolagenu. Kolagen w skórze pomaga organizmowi leczyć rany.

InstaLift jest uważany za bezpieczny i może poprawić wygląd policzków. Wyniki mogą utrzymywać się do dwóch lat, w zależności od nawyków pielęgnacyjnych pacjenta i ogólnego stanu zdrowia. Zabieg InstaLift może przynieść dramatyczne rezultaty. Pacjenci doświadczają znacznej redukcji zwiotczenia i zmarszczek w środkowej części twarzy. Ponadto zabieg poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Pełne efekty zabiegu Silhouette InstaLift są widoczne sześć do dwunastu tygodni po zabiegu, a rezultaty mogą utrzymywać się od 18 miesięcy do dwóch lat. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym, zabieg InstaLift jest mniej inwazyjny i może przynieść subtelne rezultaty. RejuvaYou Medical zaleca ten zabieg dla pacjentów z łagodną do umiarkowanej wiotkością skóry twarzy. Jednak pacjenci z bardziej zaawansowaną wiotkością skóry nie powinni poddawać się zabiegowi.

Typ 2 Gładkie nici

Chociaż okres rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici nie jest długi, istnieje kilka środków ostrożności, o których należy pamiętać. W szczególności należy unikać energicznych ćwiczeń i zabiegów pielęgnacyjnych przez dwa tygodnie. Ponadto, podczas snu należy podnosić głowę do góry. Przez pierwsze kilka dni należy spodziewać się siniaków i obrzęku.

Zabieg rozpocznie się od zastosowania niewielkiego znieczulenia w miejscu, gdzie policzki będą podnoszone. Następnie chirurg umieści nici pod skórą w poziomym lub pionowym wzorze. W ten sposób powstanie siatka, która będzie wspierać nowy kolagen wytworzony podczas zabiegu. Rezultaty będą pojawiać się stopniowo.

Kąt nachylenia rygli na niciach również będzie miał wpływ na efekt liftingu. Sztangi o zbyt dużym kącie będą drążyć w nici, a zbyt małe spowodują zerwanie nici. Dodatkowo kąt sztangi powinien być pod kątem równym grubości nici. Nici o większej gęstości zadziorów zapewnią większe wsparcie i zakotwiczenie w tkankach twarzy, ale nie uniosą tak dużej ilości tkanki.

Zabieg liftingu nićmi ewoluował i zyskał na popularności. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Azji i Europie. Zyskuje również na popularności w Stanach Zjednoczonych. Wyniki są stopniowe i utrzymują się przez minimum 12 miesięcy. Z zabiegiem wiąże się kilka zagrożeń, dlatego pacjenci powinni być ich świadomi przed zabiegiem.

Chociaż nici NovaThreads i Silhouette InstaLift są zatwierdzone przez FDA, mają różne mechanizmy działania. Pierwsze służą do zbierania skóry i wytwarzania większej ilości akcji liftingujących, natomiast drugie mają za zadanie wzmacniać kolagen w skórze.

lifting nićmi PDO

Zabieg liftingu nićmi PDO to skuteczny sposób na poprawę wyglądu policzków bez operacji. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę nici za pomocą specjalnej kaniuli. Nici wykonane są z polidioksanonu (PDO), biokompatybilnego, bezbarwnego szwu syntetycznego. Nici te mogą być wprowadzane do piętnastu razy. Nici te mogą być stosowane do podnoszenia luźnych tkanek i konturowania linii szczęki. Po zabiegu skóra odrodzi nowy kolagen, który zabezpieczy lifting.

Zabieg liftingu nićmi PDO może powodować zasinienie i obrzęk, ale te efekty uboczne są minimalne i zwykle ustępują samoistnie w ciągu tygodnia lub dwóch. W rzadkich przypadkach nici mogą migrować pod skórę, pozostawiając widoczny szew. Te nici również można usunąć i zastąpić nowymi.

Lifting nićmi PDO jest bezpieczną i skuteczną opcją liftingu policzków i jest zatwierdzony przez FDA. Wykorzystuje polidioksanon, materiał, który jest używany w procedurach medycznych od ponad dekady. Jest hipoalergiczny i spełnia standardy Farmakopei Stanów Zjednoczonych. Podczas zabiegu lekarz wprowadzi nici do policzków, stosując wiele kątów. Pacjenci będą musieli unikać uciążliwych aktywności przez kilka dni. Ponadto powinni stosować dietę o dużej zawartości płynów i miękkich pokarmów.

Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego. Nici są niewidoczne gołym okiem, ale są w stanie napiąć skórę. Zabieg trwa zazwyczaj od sześciu do dwunastu miesięcy. Jednak wyniki zaczną się zmniejszać po około sześciu miesiącach.

Okres rekonwalescencji

Rekonwalescencja w przypadku nici do liftingu policzków jest stosunkowo krótka, a większość pacjentów odczuwa jedynie obrzęk i tkliwość przez kilka tygodni po zabiegu. Możesz chcieć uniknąć energicznego czyszczenia i nawilżania, a także może być konieczne podparcie głowy podczas snu. Jeśli rozważasz przeprowadzenie zabiegu, zapytaj swojego lekarza, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Najlepsze rezultaty są widoczne po sześciu do dwunastu tygodni od zabiegu.

Przez kilka tygodni po zabiegu nie powinieneś wykonywać forsownych ćwiczeń, ponieważ może to spowodować większe zasinienie. Należy również unikać żucia, które obciąża nici. Ważne jest również, aby unikać palenia i alkoholu, ponieważ wpływają one na proces gojenia. Przez dzień lub dwa po zabiegu należy ograniczyć ruchy twarzy.

Po zabiegu można stosować makijaż, ale należy unikać energicznego pocierania. Po liftingu nici najlepiej powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej, ale po pierwszym tygodniu można wrócić do lekkich ćwiczeń. Przez pierwsze trzy dni po zabiegu podniesienia nici nosi się okrycie głowy. Może również wystąpić łagodny obrzęk lub zasinienie. Przez pierwsze trzy dni po zabiegu należy unikać używania szczotki do włosów lub grzebienia.

Czas rekonwalescencji w przypadku nici do podnoszenia policzków jest znacznie krótszy niż okres rekonwalescencji w przypadku liftingu twarzy. Przez pierwsze kilka dni nie będziesz mogła wykonywać codziennych czynności, ale zabieg może być wykonany już po dwóch tygodniach. Podczas rekonwalescencji należy unikać schylania się i rozciągania mięśni, co może powodować większy ból. Jeśli planujesz lifting twarzy lub lifting nićmi, upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem o swojej historii medycznej i alergiach przed zaplanowaniem zabiegu. Pomoże im to dokładniej przeanalizować Twoją skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *