Z jakiego materiału wykonane są nici podnoszące?

Z jakiego materiału wykonane są nici podnoszące?

Wybierając nici liftingujące do zabiegów liftingu twarzy, należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane i jaki jest rekord bezpieczeństwa danego materiału. Oprócz bezpieczeństwa, nici te wyzwalają produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Te dwa białka sprzyjają elastyczności i gojeniu się skóry. Niestety, wraz z wiekiem nasze ciała produkują mniej tych białek, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i obwisłej skóry. Zabiegi liftingu twarzy za pomocą nici mogą pomóc w przywróceniu kolagenu i elastyny w naszej skórze, dzięki czemu wygląda ona bardziej jędrnie i młodziej – ten cytat jest zasługą redakcji portalu szkolneo.pl.

Polidioksanon

Materiał nici liftingujących wykonany jest z polidioksanonu, hydrofilowego polimeru, który może być rozpuszczony w roztworze wodnym. Materiał ten ma tendencję do rozpuszczania się w szybkim tempie, a zanurzenie w HA może zwiększyć szybkość hydrolizy. W celu określenia, jak nici polidioksanonu ulegają degradacji w HA, przeprowadzono badanie przedkliniczne. Badacze zanurzyli trzy segmenty nici 23-G PDO w 1,5 mL nieusieciowanego HA. Po iniekcji segmenty wysuszono i obserwowano pod mikroskopem optycznym w świetle odbitym.

Materiał stosowany w liftingach nićmi PDO jest uważany za bezpieczny i biodegradowalny. Zabieg jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy chcą przywrócić sobie młody wygląd bez konieczności przeprowadzania operacji. Nici, które są wstrzykiwane do skóry podobnie jak wypełniacze do twarzy, stymulują produkcję nowego kolagenu w twarzy, co skutkuje jędrniejszym, bardziej młodzieńczym wyglądem.

Nici te są dostępne w wersji jedno- i wielowłókienkowej i są idealne do szybkich zabiegów. Nici polidioksanonowe są również stosowane do szycia ran. Są one bardziej stabilne niż inne materiały na nici, wytrzymując nawet do sześciu miesięcy. Ponadto nici polidioksanonowe są bardziej estetyczne niż wielokierunkowe tryby i są bardziej atrakcyjne wizualnie niż nić spiralna.

Kąt zadziorów odgrywa istotną rolę w określaniu unoszenia i trzymania nici. Zbyt mały lub zbyt duży kąt wkopie się w nić i spowoduje jej zerwanie. Rygle powinny być równe grubości nici. Długość podstawy zadziora jest również ważna, ponieważ pomoże to zapewnić trwałość i skuteczność nici.

Polidioksanon ma dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa w gabinetach kosmetycznych i ortopedycznych. Jest stosowany od ponad siedmiu lat w Korei Południowej i przynosi doskonałe rezultaty, przy minimalnych skutkach ubocznych i niskim wskaźniku powikłań. Materiał nici liftingujących wykonany jest z polidioksanonu, który jest całkowicie biodegradowalny.

Materiał nici liftingujących może zostać wchłonięty po kilku miesiącach. Nici nie będą tworzyć tkanki bliznowatej, a także będą stymulować syntezę kolagenu. Pomoże to zmniejszyć widoczność drobnych linii i poprawić ogólną jakość skóry.

Kwas poli-l-mlekowy

W świecie chirurgii plastycznej nici liftingujące są wykonane z biodegradowalnego materiału znanego jako kwas poli-l-mlekowy. Podobnie jak wypełniacz Sculptra, PLLA występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Materiał ten jest również biokompatybilny, co czyni go bezpiecznym wyborem dla chirurgów. Rozkłada się na mleczan, glukozę, dwutlenek węgla i wodę. Lekarze stosujący nici PLLA są w stanie uzyskać bardziej naturalnie wyglądający efekt przy mniejszej inwazyjności zabiegów.

Ponieważ nici są wchłaniane do organizmu, okres rekonwalescencji jest w przypadku tej metody znacznie krótszy. Dzieje się tak, ponieważ nici są wprowadzane do podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej wzdłuż zablokowanych mięśni. Rezultaty utrzymują się przez okres od 15 do 24 miesięcy. Pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć i pracy po liftingu nici. Będą również mieli mniej ograniczeń podczas procesu odzyskiwania, ponieważ nici są mocne i nie pękają łatwo.

Materiałem wykorzystywanym do produkcji nici liftingujących jest kwas poli-l-mlekowy (PLLA). Jego właściwości fizyczne pozwalają na stabilizację zwiotczałej tkanki i prostowanie zagłębień w skórze. Nici te nie podnoszą otaczającej tkanki; poprawiają natomiast teksturę skóry poprzez stymulację kolagenu wokół nici.

Pacjenci, którzy poddają się liftingowi nićmi, są często zadowoleni ze swoich rezultatów. Chociaż procedura jest uważana za bezbolesną, może ona pozostawić u pacjentów niewielkie zasinienia lub obrzęki. W większości przypadków ustępuje to bez leczenia. Jeżeli po zabiegu wystąpi ból, może być konieczne zażycie paracetamolu lub innych środków przeciwbólowych.

Materiałem, z którego wykonane są nici liftingujące, jest kwas poli-l-laktyczny (PLLA). Głównym celem PLLA jest odmłodzenie skóry poprzez pobudzenie do tworzenia nowego kolagenu. Pełni on również funkcję wolumizatora. Nici te mogą poprawić kontur twarzy, w tym jowling i fałdy nosowo-wargowe.

Nici PLLA stymulują skórę do produkcji nowego kolagenu, czyli procesu, który poprawi objętość twarzy i zmniejszy drobne linie i zmarszczki. Nici PLLA poprawiają również krążenie krwi i poprawiają teksturę skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *