Jakie są lepsze zabiegi niż nici liftingujące?

Jakie są lepsze zabiegi niż nici liftingujące?

Nici liftingujące nie są jedyną opcją przywrócenia młodości twarzy. Botox, wypełniacze skórne i szwy skórne są również popularne i mogą poprawić wygląd Twojej skóry. Zanim jednak wyjdziesz i je zastosujesz, rozważ korzyści i wady tych zabiegów.

Wypełniacze dermalne

U większości pacjentów wypełniacze dermalne są najlepszą opcją leczenia w celu odmłodzenia twarzy. Procedura wymaga niewielkiego lub zerowego czasu przestoju, a jeśli jest wykonana prawidłowo, może przynieść niesamowite rezultaty w krótkim czasie. W przeciwieństwie do tego, nici liftingujące mogą być bardziej inwazyjne i inwazyjne, a pacjenci mogą doświadczyć większego obrzęku, zasinienia i bólu po zabiegu.

Chociaż nici liftingujące mają zdolność podnoszenia skóry, nie są tak skuteczne jak wypełniacze. Oprócz podnoszenia skóry, wypełniacze mogą przywrócić objętość pustym obszarom twarzy. Zabiegi te są najbardziej skuteczne w połączeniu.

BOTOX

Podnoszenie nici polega na umieszczeniu nici pod skórą w celu jej napięcia. Nici te stymulują produkcję kolagenu, który utrzymuje skórę w stanie jędrności i napięcia. Same nici nie są tradycyjne; są wykonane z polidioksanonu chirurgicznego, syntetycznego materiału, który był używany w chirurgii sercowo-naczyniowej i innych procedurach medycznych. Za pomocą igły nici umieszczane są pod skórą.

Podnoszenie nici jest zazwyczaj wykonywane na twarzy i szyi, ale może być stosowane prawie w każdym miejscu na ciele. Mogą one podnieść luźną skórę na ramionach, wokół kolan i na brzuchu. Chociaż liftingi za pomocą nici nie są odpowiednie dla wszystkich, mogą być stosowane u pacjentów z umiarkowanym lub poważnym starzeniem się twarzy.

Szwy skórne

Porównując nici liftingujące i szwy skórne, warto znać różnicę między nimi. Oba są zatwierdzone przez FDA i oferują dobre rezultaty, ale każdy z nich ma inne wady. Na przykład, lifting nićmi może być złym pomysłem, jeśli nici nie są wystarczająco długie, ale jest to doskonała opcja, jeśli chcesz zmniejszyć jowls lub policzki.

Nici liftingujące mogą być bolesne, a ich efekty są ograniczone. W przeciwieństwie do szwów skórnych, nici liftingujące niosą ze sobą pewne ryzyko, w tym blizny po nacięciach i wydłużony okres rekonwalescencji. Szwy skórne dają długotrwałe rezultaty i mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Są one dobrą alternatywą dla nici liftingujących, ale wyniki zależą od sposobu założenia szwów.

Podnoszenie nici

Czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici jest stosunkowo krótki. Większość pacjentów może po zabiegu wrócić do domu i od razu wrócić do swoich normalnych zajęć. Zabieg powoduje minimalny obrzęk i zasinienie. Większość osób może wrócić do pracy już następnego dnia po zabiegu i rzadko potrzebują silnych leków przeciwbólowych. Dzięki temu liftingi nićmi są dobrym wyborem dla osób zapracowanych, mających wymagającą karierę lub dzieci.

Chociaż podnoszenie nici jest zabiegiem mało inwazyjnym, nadal jest bardzo delikatne i musi być wykonywane przez wykwalifikowanego operatora. Aby znaleźć wykwalifikowanego usługodawcę, zapytaj o niego i poszukaj opinii w Internecie. Przed zarezerwowaniem konsultacji, przejrzyj zdjęcia przed i po w Internecie, aby upewnić się, że lekarz jest doświadczony i wykwalifikowany.

Nici PLLA

Podczas gdy zarówno nici PDO, jak i PLLA mogą być stosowane do liftingu twarzy, nici PLLA są lepsze w stymulowaniu produkcji kolagenu. Podczas gdy nici PDO mają krótki czas biodegradacji, nici PLLA są bardziej skuteczne w stymulowaniu neokolagenezy i utrzymują się do 18 miesięcy. Oprócz długoterminowych korzyści, nici PLLA są wygodniejsze niż nici PDO w wielu zastosowaniach, w tym przy liftingu środkowej części twarzy, dolnej części twarzy i fałdów nosowo-wargowych. Nici PLLA są nawet lepsze w redukcji wyglądu fałdów twarzy i minimalizowaniu wyglądu jowlingu.

Zabiegi liftingu nićmi PLLA są zaskakująco komfortowe i często wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. W Fountain of Youth staramy się, aby zabiegi te były jak najbardziej komfortowe. Oprócz lodu, aby zapewnić komfortowy zabieg, można zastosować znieczulenie w postaci bloku stomatologicznego. W razie potrzeby, na życzenie, można również podać środki przeciwbólowe.

Silhouette miękkie nici

Silhouette miękkie nici wykonane są z kwasu polimlekowego i stymulują syntezę własnego kolagenu w skórze. Wprowadzane są w skórę za pomocą cienkiej igły i mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Zabieg nie jest inwazyjny i zapewnia naturalnie wyglądające rezultaty. Jest również skuteczny w leczeniu obszarów problemowych, takich jak obwisłe policzki i linia żuchwy.

Chociaż nici Silhouette Soft są uważane za bezpieczną procedurę, niektóre osoby odczuwają ból przez dwa do pięciu dni po zabiegu. Te efekty uboczne ustępują zwykle w ciągu tygodnia. Pacjentom zaleca się jednak, aby przez co najmniej dwa tygodnie nie podejmowali żadnej energicznej aktywności fizycznej. Ponadto, pacjentom zaleca się spanie na plecach przez pierwsze kilka nocy. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka nieprawidłowego ułożenia nici.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *