Kto nie powinien stosować nici podnoszących?

Kto nie powinien stosować nici podnoszących?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed użyciem nici liftingujących. Musisz być w wieku od 30 do 50 lat, mieć wystarczająco grubą skórę, aby zakryć nici i mieć rozsądne oczekiwania. Nici nie zastąpią liftingu twarzy, więc musisz wiedzieć, czego się spodziewać.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu beautycaffe.pl

Kandydat

Lifting nićmi to opcja dla tych, którzy są niezadowoleni z wyglądu obwisłej skóry twarzy lub wydrążonych policzków. Zabieg polega na zastosowaniu nici PDO w celu podniesienia zwiotczałej skóry i nadania jej objętości oraz przywrócenia definicji rysów twarzy. Różne rodzaje nici pozwalają osiągnąć różne cele kosmetyczne, a plan zabiegu może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Skuteczność

Pierwsze badania dotyczące skuteczności nici liftingujących wykazały mieszane wyniki. Chociaż początkowo donoszono o wzmocnieniu nici, później wykazano, że mają one działanie biostymulujące. Analiza podgrup wykazała również, że nici z długimi nitkami powodowały większą różnicę w objętości podpiersia niż te z krótkimi nitkami.

Chociaż dane są ograniczone, na ogół nie występują powikłania, a większość pacjentów zgłasza wysoki poziom zadowolenia z zabiegu. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi były obrzęk, zasinienie i zaczerwienienie. Rzadkie powikłania obejmowały pęknięcie szwu, wgłębienie skóry, zakażenie i krwiak. Oprócz tych efektów ubocznych, pacjenci często zauważali subtelne zmiany w jakości skóry po liftingu nićmi.

Skuteczność nici liftingujących zależy od długości nici. W porównaniu z krótkimi nićmi, długie nici mają lepszą skuteczność. Efekt liftingu w przypadku nici wchłanialnych jest jednak mniej długotrwały. Efekt liftingujący nici liftingujących zależy od ich długości i kąta.

Istnieje kilka badań dotyczących skuteczności liftingu nićmi u pacjentów. Badania te opierały się na subiektywnych skalach satysfakcji estetycznej oraz dokumentacji fotograficznej. Ponadto w badaniach klinicznych oceniano bezpieczeństwo. Większość badań wykazała minimalne powikłania. Chociaż wyniki tych badań były obiecujące, nadal wymagały one dalszych badań w celu udowodnienia ich skuteczności.

W połączeniu z innymi procedurami estetycznymi, nici liftingujące mogą zwiększyć skuteczność innych zabiegów. Wyniki mogą utrzymywać się nawet przez trzy miesiące, choć czas trwania efektów zależy od przyczyny leżącej u podstaw zabiegu. Na przykład nici liftingujące z kolagenem mogą poprawić ogólny wygląd zmarszczek na twarzy i szyi, natomiast nici PDO mogą poprawić teksturę skóry.

Ryzyko

Nici liftingujące mogą wiązać się z kilkoma zagrożeniami. Niektórzy pacjenci mogą doznać infekcji po zabiegu, co jest rzadkie, ale może się zdarzyć. Innym ryzykiem jest asymetria twarzy. Może ona wystąpić z powodu różnych czynników, takich jak zastosowanie znieczulenia lub wrodzona asymetria twarzy. Inne powikłania to wypukłość nici lub słabe rygle nici. Ponadto nici mogą migrować.

Lifting twarzy nićmi jest skuteczną procedurą kosmetyczną, ale wiąże się z ryzykiem. Pacjenci muszą być w stanie zwrócić baczną uwagę na umiejscowienie nici, a chirurdzy muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Procedura jest mniej skuteczna w przypadku pacjentów z grubymi warstwami tłuszczu i skóry. W takim przypadku często zalecana jest operacja podniesienia połowy twarzy. Dodatkowo pacjenci muszą bardzo uważać na otwieranie ust lub podnoszenie ciężkich przedmiotów podczas zabiegu.

Rezultaty liftingu twarzy nićmi są tymczasowe, utrzymują się około dwóch lat. Według strony internetowej Silhouette InstaLift, nici mogą utrzymywać się do dwóch lat. Jednak w badaniu przeprowadzonym przez Aesthetic Surgery Journal stwierdzono, że wyniki stosowania nici gwałtownie zmalały po sześciu miesiącach, a po roku prawie nie istniały. Ponadto niektórzy lekarze twierdzą, że rezultaty stosowania nici liftingujących utrzymują się tylko przez kilka miesięcy, niezależnie od rodzaju zastosowanego materiału. Nici pokryte kwasem hialuronowym mogą pomóc w przedłużeniu efektu liftingu.

Pomimo niskiego ryzyka, nici liftingujące wymagają znieczulenia i ważne jest, aby przed wykonaniem zabiegu skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem. Ponadto pacjenci powinni unikać liftingu nićmi, jeśli cierpią na aktywną infekcję na twarzy lub jakiekolwiek inne dolegliwości. Również pacjenci powinni być świadomi czynników ryzyka związanych z procedurą, w tym uszkodzenia skóry i zasinienie.

Efekty uboczne

Przed poddaniem się zabiegowi liftingu nici należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym w sprawie potencjalnych efektów ubocznych. Należy unikać picia alkoholu, palenia papierosów oraz stosowania innych substancji, które odwadniają skórę i mogą wpływać na skuteczność znieczulenia. Należy również unikać przyjmowania produktów na bazie aspiryny, które mogą powodować nadmierne krwawienie i powikłania podczas zabiegu. Należą do nich Ibuprofen, Neurofen lub Naproxen/Naprogesic.

Po zabiegu podnoszenia nici wystąpią zasinienia, obrzęki i bolesność. Większość z tych efektów ubocznych szybko zanika po kilku dniach, ale niektóre mogą zniknąć po tygodniach lub nawet miesiącach. Należy unikać energicznego mycia lub nakładania kremu nawilżającego, jak również unikać forsownych ćwiczeń lub masowania tego obszaru.

Podczas zabiegu otrzymasz znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu. Następnie lekarz umieści pod skórą serię cienkich, rozpuszczalnych nici. Gdy nici zostaną mocno pociągnięte, wywołują naturalną reakcję leczniczą organizmu, która uruchamia masową produkcję kolagenu. Kolagen ten pomaga wypełnić luki w obwisłej skórze i przywraca jej młodzieńczą elastyczność.

Częstość występowania infekcji różni się znacznie w zależności od badań. Podczas gdy w jednym z badań odnotowano zakażenie u jednej piątej ze 100 pacjentów, w innym badaniu stwierdzono jeden przypadek zakażenia u sześciu pacjentów stosujących nici polipropylenowe Aptos. W innym badaniu, przeprowadzonym przez Guduka i wsp. z udziałem sześciuset pacjentów, stwierdzono, że u siedmiu pacjentów procedura nitkowania została zakończona po sześciu miesiącach. Autorzy badania stwierdzili również, że u jednego pacjenta wystąpiła infekcja pooperacyjna przy zastosowaniu nici Silhouette z kwasu polimlekowego.

Po liftingu nićmi PDO można zauważyć pewien obrzęk i zasinienie. Są one jednak przejściowe i nie są na tyle poważne, aby spowodować trwałe uszkodzenia.

Rekonwalescencja

Chociaż lifting nici jest zabiegiem niezwykle mało inwazyjnym, należy zwrócić uwagę na harmonogram rekonwalescencji po zabiegu. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń chirurga i unikać czynności, które obciążają leczony obszar. Na przykład, nie należy podnosić żadnych ciężarów, aż chirurg daje ci go-ahead. Nie należy również uprawiać żadnej formy jogi przez co najmniej siedem dni po zabiegu liftingu nici.

Po zabiegu liftingu nićmi można spodziewać się bolesności, zasinienia i zaczerwienienia. Może również wystąpić drętwienie lub tkliwość. Niektórzy ludzie muszą nawet wziąć dzień wolnego w pracy, aby się zregenerować. Inni mogą wrócić do pracy od razu. Przez tydzień po zabiegu należy unikać pocierania twarzy, można też spać na plecach, aby uniknąć obrzęku.

Czas rekonwalescencji w przypadku liftingu nićmi PDO wynosi zazwyczaj dwa tygodnie. Pierwsze 24 do 72 godzin od zabiegu są najbardziej ograniczone. Należy również unikać rozciągania i schylania się przez co najmniej jeden tydzień. Pierwszy tydzień będzie najtrudniejszy, ale wyniki będą się poprawiać wraz z upływem tygodnia.

Chociaż po liftingu nici będziesz odczuwać mniejszy dyskomfort i więcej ponownego nawilżenia niż po liftingu twarzy, procedura ta nadal wiąże się z ryzykiem. Przed zabiegiem unikaj alkoholu i palenia papierosów. Substancje te mogą wpłynąć na proces gojenia, a alkohol może odwodnić Twoją skórę. Staraj się również unikać preparatów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko niepotrzebnego krwawienia i mogą powodować niepożądane powikłania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *