Jakie części ciała nie powinny być poddawane zabiegom z użyciem nici liftingujących?

Jak przygotować skórę do zabiegu nici liftingujących

Chociaż nici liftingujące są świetne do konturowania twarzy, jest kilka rzeczy, których należy unikać podczas i po zabiegu. Do tych rzeczy można zaliczyć żucie gumy i picie alkoholu. Należy również unikać masażu twarzy i zabiegów na twarzy po zabiegu liftingu nićmi. Wreszcie, niewłaściwe umieszczenie nici może spowodować ich wystąpienie.

Unikanie żucia i przeżuwania podczas leczenia liftingu nici

Unikanie żucia podczas leczenia liftingu nici jest ważną częścią procesu rekonwalescencji. Żucie pokarmów stałych i gumy do żucia może obciążać nici liftingujące. Podobnie palenie papierosów i picie alkoholu może opóźnić proces gojenia. Pacjenci powinni również powstrzymać się od treningów o wysokiej intensywności i energicznej aktywności na twarzy przez co najmniej tydzień.

W ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu może wystąpić pewne zasinienie i obrzęk, ale objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu podniesienia nici pacjenci powinni unikać wytężonej aktywności, w tym żucia. Pacjent powinien również unikać pocierania twarzy lub żucia, aby nie naruszyć szwów. Wskazane jest również spanie na boku, aby uniknąć bezpośredniego nacisku na twarz.

Unikanie alkoholu i palenia tytoniu podczas zabiegu podnoszenia nici

Przed poddaniem się zabiegowi podnoszenia nici ważne jest, aby unikać palenia tytoniu i picia alkoholu. Substancje te mogą zakłócać odpowiedź organizmu na środek znieczulający miejscowo, czyniąc go nieskutecznym i powodując większy ból. Palenie i alkohol wpływają również na proces gojenia. Ważne jest również, aby unikać treningów o wysokiej intensywności i energicznej aktywności na twarzy.

Przez tydzień przed i po zabiegu liftingu nici należy unikać palenia papierosów i alkoholu. Jest to konieczne, ponieważ alkohol odwadnia skórę i zakłóca działanie środka znieczulającego. Ponadto palenie może spowodować u pacjenta niepotrzebne krwawienie i skomplikować zabieg. Nikotyna zawarta w papierosach może również zwężać naczynia krwionośne i zwiększać ryzyko powikłań.

Jeśli masz jakiekolwiek alergie lub ciężkie reakcje skórne na nici polidioksanonowe, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Powinien on być w stanie podać Ci jakieś leki, które złagodzą objawy i zminimalizują ryzyko infekcji. Jeśli masz skłonność do alergii, możesz uniknąć zabiegu, stosując przed zabiegiem lek przeciwhistaminowy.

Unikanie masaży twarzy i twarzy po liftingu nici

Przez pierwsze 10 dni po liftingu nici należy unikać twarzy i masaży twarzy. Masaże i masaże twarzy wywierają zbyt duży nacisk na leczony obszar, co może spowodować jego pogorszenie i zwiększyć ryzyko wystąpienia obrzęku i zasinienia. Ponadto wiele zabiegów na twarz zawiera ostre substancje chemiczne, które mogą powodować podrażnienie skóry w tym wrażliwym okresie.

Oprócz unikania masaży twarzy i twarzy, należy unikać wywierania nadmiernego nacisku na obszar podnoszenia nici przez pierwsze 24 godziny. Ważne jest również, aby unikać wystawiania obszaru poddanego zabiegowi na długotrwałe działanie ciepła. Może ono podnieść ciśnienie krwi, dlatego należy unikać gorących pryszniców, opalania i solarium. Należy również unikać spania na boku i brzuchu po liftingu nici, ponieważ wywiera to niepotrzebny nacisk na twarz. Co więcej, ekspozycja na ciepło może zwiększyć ryzyko powstania siniaków i obrzęków.

Innym ważnym środkiem ostrożności po zabiegu jest unikanie wykonywania zabiegów na twarzy lub masażu przez jeden do dwóch tygodni. Masaż twarzy wiąże się z wywieraniem nacisku na skórę twarzy, a to może spowodować przesunięcie preparatu z nici w inne miejsce. Ponadto, może to również podrażnić twarz. Bardziej prawdopodobne jest, że twarz po liftingu nićmi spowoduje komplikacje niż taka, która nie spowoduje.

Po liftingu nićmi przez tydzień lub dwa możesz odczuwać lekką tkliwość wokół szwów. W takich przypadkach można wziąć paracetamol, aby złagodzić dyskomfort, ale większość osób decyduje się nie brać środków przeciwbólowych. Należy również unikać mycia i zwilżania twarzy przez 12 godzin po zabiegu liftingu nicią. Ponadto przez 3 tygodnie należy unikać dotykania miejsca poddanego zabiegowi.

Nieprawidłowe umiejscowienie nici może skutkować protruzją nici

Nieprawidłowe umiejscowienie nici liftingujących na twarzy jest ważnym zagadnieniem. Oprócz ryzyka protruzji nici może to prowadzić do powstania nierównych konturów. Prawidłowe umiejscowienie nici liftingujących powinno być głębokie i niezbyt płytkie. Umiejscowienie nici powinno być również widoczne, gdy pacjent wykonuje ruchy twarzy. Wypukłość nici może być bardziej problematyczna, jeśli nici zostały uformowane. Stosowanie nici dobrej jakości, pochodzących z renomowanych źródeł jest niezbędne do przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu. Nici z nieznanych źródeł mogą nie być sterylne i mogą powodować powikłania.

Najlepsze nici liftingujące wykonane są z PDO. Nici te mają zdolność do podnoszenia skóry i utrzymywania efektów liftingu w czasie dzięki produkcji kolagenu. Oprócz nici PDO można zastosować inne nici, takie jak spiralne czy cog lift. Lekarz może zdecydować się na użycie innego rodzaju nici dla każdego pacjenta. Jeśli nie jesteś pewna, który typ nici zastosować, pamiętaj, aby zapytać lekarza o korzyści i ryzyko związane z różnymi typami nici.

Pomimo ryzyka związanego z wypukłością nici, stan ten jest rzadki. W rzeczywistości odnotowano tylko jeden przypadek protruzji nici. Nieprawidłowe umieszczenie nici liftingujących może powodować protruzję nici, a nici powinny być prawidłowo założone.

Oprócz protruzji nici, innym powikłaniem nici liftingujących jest wgłębienie skóry. Nieprawidłowe umieszczenie nici może spowodować wgłębienie skóry i nieregularność konturu. Pacjent powinien być również monitorowany pod kątem obrzęku, zasinienia i miejscowego bólu. Powikłań można uniknąć dzięki odpowiedniej konsultacji i właściwym technikom operacyjnym.

Rekonwalescencja po liftingu nićmi

Lifting nićmi może poprawić wygląd twarzy i wymaga minimalnego czasu przestoju. Okres rekonwalescencji dla tej procedury wynosi zwykle 24-48 godzin. Niektórzy klienci odczuwają obrzęk i dyskomfort po zabiegu, który można leczyć za pomocą dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Pacjenci mogą również zażywać arnikę lub lód na dotknięty obszar, aby zminimalizować ból. Zostaną również poinstruowani, aby unikać energicznej aktywności fizycznej przez tydzień.

Po liftingu nici pacjenci powinni trzymać się z dala od palenia i alkoholu, które mogą odwadniać skórę i hamować skuteczność znieczulenia. Palenie tytoniu również hamuje proces gojenia i spowalnia gojenie. Pacjenci powinni również powstrzymać się od przyjmowania oleju z ryb omega i witaminy E, które mogą zmienić chemię skóry i zwiększyć ryzyko powikłań podczas zabiegu.

Kolejną zaletą liftingów nici jest to, że nie wymagają one żadnych nacięć ani blizn. Dzięki temu jest to doskonała opcja dla osób z napiętym harmonogramem. Pacjenci powinni unikać agresywnego oczyszczania i stosowania kremów nawilżających przez około tydzień, a także powinni podprzeć głowę, aby uniknąć nacisku na nici podczas snu.

Istnieje kilka efektów ubocznych związanych z liftingiem nićmi, ale są one minimalne w porównaniu z innymi zabiegami na twarzy. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powstania blizn i znacznych siniaków, a czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy. Mogą jednak wystąpić niewielkie blizny i krwawienie. Po zabiegu pacjenci powinni unikać ekstremalnej mimiki i zabiegów na twarzy. Nie należy nosić żadnego makijażu do czasu zakończenia zabiegu.

Lifting za pomocą nici jest najlepszą opcją dla osób, które szukają naturalnie wyglądającego liftingu środkowej części twarzy bez poddawania się jakiemukolwiek rodzajowi operacji. Procedura ta wykorzystuje tymczasowe szwy do podwieszenia policzków i podgardla. Zabieg jest mało inwazyjny, a rezultaty mogą utrzymywać się przez 8-12 miesięcy. Szwy rozpuszczają się w ciągu kilku miesięcy, a nowy kolagen odrasta w dotkniętym obszarze. Proces ten nie wymaga usuwania skóry, co zmniejsza ryzyko infekcji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *