Czego można się spodziewać po zabiegu liftingu nosa

Jeśli rozważasz uzyskanie nici w nosie, być może zastanawiasz się, czego oczekiwać podczas zabiegu. Czytaj dalej, aby uzyskać ważne informacje, w tym wskazania, powikłania, odzyskiwanie i koszty. Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś czuć się bardziej pewny co do umówienia się na wizytę.

Wskazania

Chociaż istnieje wiele korzyści z operacji podnoszenia nici nosowych, ważne jest, aby znać ryzyko i powikłania, które mogą wystąpić z procedurą. Możliwe powikłania obejmują zasinienie, ból i obrzęk. Istnieje również ryzyko infekcji i tworzenia się guzków. Nici mogą się również zapinać lub wysuwać. Nici wykonane są z materiału o nazwie PDO, który może wywołać stan zapalny i reakcję alergiczną.

Pacjenci, którzy ukończyli 40 lat, powinni rozważyć ryzyko i korzyści przed poddaniem się liftingowi nićmi. Osoby o cienkiej skórze lub te, które przeszły radioterapię mogą nie kwalifikować się do tego zabiegu. Mogą one również nie mieć wystarczającej ilości skóry właściwej, aby utrzymać grubość nici. Ponadto, osoby z historią aktywnej infekcji lub zapalenia nie są dobrymi kandydatami do tej procedury. Kobiety w ciąży również powinny unikać tego zabiegu.

Podczas gdy nici mogą zmienić średnicę nosa o kilka milimetrów, nie mogą trwale zmienić jego kształtu. W przeciwieństwie do procedur wstrzykiwania, podnoszenie nici może być tymczasowe i nie jest trwałe. Istnieje ryzyko, ale procedura jest bezpieczna i wymaga jedynie minimalnego czasu przestoju i rekonwalescencji.

Chociaż nici i sztuczny wypełniacz są procedurami minimalnie inwazyjnymi, mają wyższy koszt niż tradycyjna operacja. Jednak czas rekonwalescencji jest krótszy, a powikłania są mniej powszechne w przypadku nici. Chirurg plastyczny będzie w stanie ocenić Twoje potrzeby i określić, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu do nosa niewielkich ilości nici. Mogą one zostać umieszczone w przegrodzie lub czubku nosa. Nici działają jak rusztowanie i stymulator kolagenu. Dzięki temu uzyskuje się trwały efekt liftingu. Podczas poddawania się temu zabiegowi ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez chirurga.

Nici nosowe Hiko po raz pierwszy stały się popularne w Korei. Pochodzą one od słów „wysoki” i „ko”. Celem tego zabiegu jest poprawa projekcji i rotacji czubka nosa. Nici te wykonane są z polidioksanonu, polimeru, który od wielu lat stosowany jest w szwach chirurgicznych. Wyniki są widoczne i z czasem ulegają dalszej poprawie, ponieważ tworzy się nowy kolagen.

Powikłania

Zabieg z użyciem nici do podnoszenia nosa polega na wprowadzeniu nici przez nos w celu poprawy jego kształtu. Procedura ta wykorzystuje cienkie igły i kaniule do wprowadzenia nici do nosa. Po umieszczeniu na miejscu, nici pozostają na swoim miejscu. Punktem wejścia dla nici może być czubek nosa lub w jamie nosowej. Następnie lekarz wywiera lekki nacisk na tkankę pod nićmi i ręcznie ją przeformowuje.

Zabieg może być nieco inwazyjny i wymaga wykwalifikowanego lekarza. Raz założone nici mogą być trudne do usunięcia. Dlatego ważne jest, aby do zabiegu wybrać doświadczonego chirurga. Polidioksanon jest najczęściej stosowanym typem nici. Ten rodzaj materiału nici jest biokompatybilny i jest wchłaniany przez organizm w ciągu sześciu do 12 miesięcy.

Pacjenci mogą odczuwać pewien ból i obrzęk po liftingu nićmi. Chociaż zabieg jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, nadal istnieje pewne ryzyko bólu i dyskomfortu. Niektórzy pacjenci odczuwają miejscowy obrzęk i drętwienie przez kilka dni po zabiegu podnoszenia nici. Zazwyczaj dyskomfort pooperacyjny jest minimalny i nie trwa dłużej niż kilka dni. Większość pacjentów może wrócić do pracy już następnego dnia po zabiegu.

Liczba użytych nici różni się w zależności od pacjentów i ich celów. W jednej sesji można użyć kilku nici, podczas gdy w innej aż sześciu lub ośmiu. Całkowita liczba potrzebnych nici będzie zależała od anatomii pacjenta. W wielu przypadkach do podniesienia nosa stosuje się trzy nici, które zapewniają zarówno pionowe, jak i boczne wsparcie.

HA stosowany w zabiegu może migrować z miejsca wstrzyknięcia do tkanki miękkiej nosa. Może to skutkować poszerzeniem mostka nosa. Jest to zazwyczaj wynik niewłaściwej techniki lub użycia niewłaściwych wypełniaczy. Może to również prowadzić do asymetrii. Zła technika może również prowadzić do martwicy skóry. Innym możliwym powikłaniem jest bezpośrednie wstrzyknięcie do naczynia krwionośnego.

Chociaż powikłania są rzadkie, mogą wystąpić. Kilka powszechnych problemów to: wgłębienie skóry, nieregularność konturu, widoczne nici, wysuwanie nici, infekcja i przebarwienia. U niektórych pacjentów może nawet wystąpić niepełny paraliż twarzy.

Rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji po zabiegu liftingu nosa jest zazwyczaj krótki, ale może się różnić. Pacjenci powinni unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych i suplementów rozrzedzających krew przed zabiegiem. Ważne jest również, aby przed zabiegiem wypić dużą ilość wody i zjeść pełnowartościowy posiłek. Pacjenci powinni również unikać uciążliwej aktywności fizycznej. Jednak w ciągu dwóch tygodni powinni być w stanie zaangażować się w umiarkowane działania, takie jak lekka aktywność.

Pacjenci, którzy poddają się zabiegowi podniesienia nićmi nosa będą mieli pewien obrzęk i zasinienie po zabiegu. Jest to typowe i można się tego spodziewać w przypadku każdej operacji plastycznej. Pierwsze dwa tygodnie są zazwyczaj najbardziej bolesne. Drugi tydzień jest zazwyczaj najbardziej komfortowy. Po tym czasie szwy wypadną w sposób naturalny. Pacjenci będą również odczuwać pewne zasinienia, ale będą one minimalne.

Ponadto obrzęk i tkanka bliznowata mogą wywierać nacisk na ważne dla życia tętnice. Może to spowodować uszkodzenie nerwów. Jednak lekarze twierdzą, że ryzyko związane z tą procedurą jest minimalne. Pacjenci mogą wziąć ponad-the-counter leki przeciwbólowe do zarządzania bólem, w zależności od ich poziomu komfortu. Powrót do zdrowia po zabiegu liftingu nosa nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Po zabiegu należy unikać alkoholu, palenia papierosów i zabiegów na skórze, które mogłyby podrażnić ten obszar. Mogą one opóźnić gojenie się skóry. Przez pierwszy tydzień po zabiegu pacjenci powinni unikać ekspozycji na bezpośrednie światło słoneczne, nawet jeśli nie planują pływania. Ponadto przez tydzień powinni unikać wykonywania forsownych czynności.

Powrót do zdrowia po zabiegu liftingu nosa może być ułatwiony dzięki odpowiedniej opiece po zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać mdłości bezpośrednio po zabiegu, ale wkrótce to minie. Na leczonym obszarze należy umieścić lód, aby zmniejszyć obrzęk i zasinienie. Pacjenci powinni również powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej i masażu twarzy do kilku dni po zabiegu.

Chociaż operacja podniesienia nosa może poprawić jego wysokość, projekcję i definicję, nie jest pozbawiona ryzyka. Nie jest to również rozwiązanie trwałe. Osoby o cienkiej skórze nie są dobrymi kandydatami do zabiegu podnoszenia nićmi. Mogą nie mieć wystarczająco dużo skóry właściwej, aby utrzymać grubość nici. Ponadto, zabieg jest bardzo kosztowny. Może kosztować nawet 700 dolarów lub więcej i wymaga wykwalifikowanego chirurga plastycznego.

Koszt

Koszt nici do podnoszenia nosa różni się w zależności od procedury. Ta chirurgia kosmetyczna może poprawić wysokość i projekcję nosa, a jednocześnie poprawić kontur mostu i końcówki. Jest to mało inwazyjna procedura, ale wiąże się z pewnym ryzykiem. Mimo, że podnoszenie nici stało się popularne w ostatnich latach, istnieją pewne ograniczenia tej procedury. Wyniki nie są dramatyczne, a procedura nie może ukryć dużego garbu. Procedura ta może nie być dla każdego, dlatego ważne jest, aby wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem lub dermatologa z doświadczeniem.

Nici do podnoszenia nosa mogą kosztować PS1,200 lub więcej w Wielkiej Brytanii. Jednak za granicą mogą być o wiele tańsze. Dobrym pomysłem jest zbadanie klinik i cen w Wielkiej Brytanii przed podjęciem ostatecznej decyzji. Możesz również cieszyć się bardziej relaksującym doświadczeniem podczas wykonywania zabiegu w tropikalnym miejscu.

Jeśli rozważasz zabieg liftingu skóry, musisz być realistką co do swoich oczekiwań i mieć dobrą jakość skóry. Cienka lub uszkodzona przez słońce skóra nie jest dobrym kandydatem do tego zabiegu. Jeśli skóra jest zbyt cienka, nici mogą być widoczne, a skóra właściwa nie ma wystarczającej grubości, aby podtrzymać nici. Kolejną kwestią jest wiek pacjenta, ponieważ może on wpływać na wyniki liftingu nici. Może to nie być idealne rozwiązanie dla starszych pacjentów ze względu na związaną z wiekiem utratę objętości i resorpcję kości.

Chociaż koszt nici do podnoszenia nosa różni się w zależności od rodzaju zastosowanych nici, procedura jest szybkim, bezbolesnym zabiegiem, który oferuje dramatyczne rezultaty. Nici PDO mogą podnieść mostek nosa, wygładzić nierówności i udoskonalić czubek. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny. Typowy zabieg wymaga zastosowania około dziesięciu do dwunastu nici.

Zabieg polega na znieczuleniu twarzy i stworzeniu punktu wejścia, przez który wprowadza się wiele nici. Nici są następnie wciągane na miejsce. Lekarz może zastosować neuromodulatory i wypełniacze, aby zapewnić lepszy efekt. Podniesienie nici jest jednak tymczasowe i nie zmieni kształtu znajdującej się pod nimi kości lub chrząstki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *